
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 259 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 160 V |
| Peak Pulse Current | 5.8 A |
| Breakdown Voltage | 178 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
Stock: 1081
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28368
Ext.Price$0.28368
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28368 | $0.28368 |
| 10 | $0.27291 | $2.72910 |
| 25 | $0.26255 | $6.56375 |
| 50 | $0.25258 | $12.62900 |
| 100 | $0.24301 | $24.30100 |
| 300 | $0.23380 | $70.14000 |
| 500 | $0.22494 | $112.47000 |
| 1000 | $0.22231 | $222.31000 |
| 3000 | $0.21972 | $659.16000 |
| 5000 | $0.21521 | $1076.05000 |
